חפש  
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
המדריך לפתיחת עוסק מורשה

פותח עסק חדש? עליך לנהל את הבירוקרטיה מול הרשויות בצורה המקצועית והמסודרת ביותר. רוב בעלי העסקים המנסים לפתור את בעיות הניירת והבירוקרטיה בעצמם ונקלעים למבוך בו תלאות ובירוקרטיות רבות. כאן במדריך לפתיחת עוסק מורשה תוכלו ללמוד את הצעדים הראשונים שיש לבצע בדרך לקבלת האישור המיוחל.

פגישה במשרדי מע"מ

ההבדל בין עוסק פטור לבין עוסק מורשה טמון לא רק בגובה ההכנסות השנתיות אלא גם בפעילות החוקית מול גורמים ממשלתיים בתחום המיסוי כאשר הראשון מביניהם הוא מע"מ – מס ערך מוסף. במשרדי מע"מ יהיה עליכם לפתוח תיק ולקבל אישור לפעילות עסקית. משמעות הפתיחה היא התנהלות בעתיד גם מול מע"מ, היינו תשלומים עבור מס ערך מוסף המחייב כל עסק בישראל בסטטוס זה וכמובן מול גורמים נוספים כגון מס הכנסה וכו'.

בהגיעכם הצטיידו במסמכים הבאים: תעודת זהות ותצלום ת.ז, תעודה מקצועית בתחום, אישור ניהול חשבון בנק בתוקף, חוזה שכירות של מבנה העסק במידה ויש כזה.


עוברים לשלב הבא

לאחר שנרשמתם וקיבלתם את האישור ממע"מ יהיה עליכם להמשיך את תהליך רישום עוסק מורשה של העסק, הביקורים החשובים הבאים יהיו במשרדי ביטוח לאומי ובמשרדי מס הכנסה. גם כאן יבקשו מכם להציג ניירת שונה, את הפירוט של הניירת תוכלו לקבל באתרי האינטרנט של גופים אלו.

בפגישות יבקשו מכם לתאר את העסק, להציג מסמכים ועוד. היו מוכנים ואל תופתעו. כל ניירת שתחסר לכם תגרום לכם לשוב ולקבוע פגישה נוספת, זהו בזבוז זמן ואנרגיה, היו מסודרים, מאורגנים ומרוכזים בתהליך.


מקבלים עזרה מקצועית וחוסכים כסף

במידה ואתם מעוניינים לחסוך את הטרטור הכרוך בהליך הבירוקרטי הזה מומלץ לקבל סיוע מרואה חשבון, איש מקצוע שיודע היטב את רזי התהליך כולו, מקצר שלבים וחוסך הרבה מאד זמן. רואה החשבון יגיש עבורכם את הניירת, יטפל בכל הקשור לתיק הפרטי שלכם במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי ובעצם יסדיר את נושא אישור עוסק מורשה בצורה המקצועית והטובה ביותר. כמו כן הוא ימשיך וינהל לכם את הבירוקרטיה לאחר מכן (תשלומים, דו"חות שנתיים, הצהרות הון וכו' וכו').
סלוואדור דאלי 6,  גבעת טל,  קרית אתא  28272  רב קווי - Tel:04-8482023 נייד :050-3482023 E-mail :zvika_2004@yahoo.com  פקס:153-4-8482023
לייבסיטי - בניית אתרים